Światowy Dzień Życia Konsekrowanego


Światowy Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku przypadający corocznie 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego.
Obchody tego święta mają pomóc całemu Kościołowi w coraz pełniejszym dostrzeganiu wartości świadectwa osób, które wybrały drogę wiernego naśladowania Chrystusa poprzez praktykowanie rad ewangelicznych.
Dla Pracowników i Przedszkolaków Mikołajkowego Przedszkola dzień ten był okazją do wspólnego świętowania. Dzieci wraz z Paniami udały się do Klasztoru w celu złożenia życzeń Błogosławieństwa Bożego dla Naszych Sióstr Benedyktynek oraz wręczenia symbolicznej róży i laurki.
W ten sposób pragniemy kształtować wartości religijne wśród naszych Przedszkolaków i promować naukę papieża Jana Pawła II, który mówił, że:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.