Spektakl “Radość z obowiązków”


W tym tygodniu mogliśmy kolejny raz gościć teatrzyk Zielony Melonik z spektaklem “Radość z obowiązków”, w którym główna bohaterka marzy o posiadaniu psa.
Któż z nas jako dziecko o tym nie marzył?

Jednak szybko zderza się z rzeczywistością. Życie ze zwierzakiem weryfikuje jej wyobrażenia o ciągłej zabawie. Okazuje się, że pies to nie tylko chwilowy czasoumilacz, a żywa istota, która wymaga opieki, uwagi i poświęcenia czasu. Dziewczynka mierzy się niełatwymi, codziennymi obowiązkami. Karmienie, zmiana wody, kąpiele, czesanie, wizyty u weterynarza, a przede wszystkim spacery niezależnie od pogody i sprzątanie po swoim pupilu. Mimo trudności jej zapał nie gaśnie, a ona odkrywa, że bycie opiekunem zwierzęcia niesie ze sobą radość z jego przywiązania i stałości uczuć.

 

Dziękujemy za cenną lekcję obowiązków wynikających z posiadania psa 🐕‍🦺 🐕 🐩
dla naszych przedszkolaków.