Niezwykli goście – strażacy

W naszym Przedszkolu na wakacjach mieliśmy niezwykłych gości Przedstawicieli Komendy Powiatowej Straży Pożarnej z Jarosławia. 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒
Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Przypomnieli wszystkim numer alarmowy do straży pożarnej.
Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. W trakcie spotkania mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej.
Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.
🚒 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒 🚒
« z 2 »